top of page

Aplinkai nekenksmingi plaukų segtukai ir kuodų smeigtukai: kokios galimybės yra?

Daugelio pamėgti plaukų segtukai ir kuodų smeigtukai yra išties šaunus aksesuaras, palengvinantis šukuosenų kūrimą ir galintis tapti šukuosenos ar netgi viso įvaizdžio akcentu. Šie aksesuarai populiarūs tiek namuose, tiek salone, jų naudojimas paprastas, o pasirinkimas – itin platus.

Plaukų segtukai ir smeigtukai pasižymi ilga vystymosi istorija, o bėgant metams kito ir plėtėsi medžiagų, iš kurių gaminami šie aksesuarai, spektras, taip pat ir gamybos būdai. Na, o šiandien vis intensyvėjantis ekologijos ir sąmoningo vartojimo judėjimas neaplenkė ir šių mažučių plaukų aksesuarų. Vis daugiau žmonių trokšta, kad jų naudojami daiktai būtų kaip įmanoma draugiškesni aplinkai. Juk tvarumas dažniausiai reiškia ne tik rūpestį mūsų planetos išsaugojimu, bet ir aukštesnę paties produkto kokybę bei ilgesnį jo tarnavimą.

Tad ar įmanoma atrasti tvaresnių, gamtai draugiškesnių plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų variantų? Ką daryti, jei norite rinktis kaip įmanoma ekologiškesnį produktą? Štai keletas patarimų, kaip būtų galima tą padaryti.

Ieškokite iš kuo aplinkai draugiškesnių medžiagų pagamintų plaukų segtukų


Renkantis tvarius plaukų aksesuarus, itin svarbu iš kokios medžiagos jie pagaminti, tad vertėtų prieš atliekant pirkimą tuo pasidomėti. Šiuo atveju galimi du pagrindiniai pasirinkimai: suyrančios arba perdirbamos medžiagos.

1. Plaukų aksesuarai iš suyrančių medžiagų

Nemaža dalis plaukų segtukų yra pagaminti iš biologiškai skaidžių medžiagų. Tai gali būti bambukas, mediena, celiuliozės acetatas ir panašiai. Šios medžiagos dažniausiai gaunamos iš atsinaujinančių šaltinių ir laikui bėgant natūraliai suyra, taip sumažindamos poveikį aplinkai.

2. Plaukų aksesuarai iš perdirbamų medžiagų

Plaukų segtukai ir kuodų smeigtukai taip pat gali būti gaminami iš perdirbamų medžiagų – metalo ar plastiko. Neretai gamintojas prie produkto nurodo ar medžiaga gali būti perdirbama. Perdirbtų medžiagų naudojimas taip pat prisideda prie atliekų kiekio sumažinimo ir išteklių taupymo, nes suteikia naują gyvenimą medžiagoms, kurios kitu atveju atsidurtų sąvartynuose.

Gamintojų ir gamybos proceso svarba


Ieškant aplinkai draugiškesnių plaukų segtukų ir smeigtukų, vertėtų atsižvelgti ir į gamintojus bei gamybos procesą. Juk ne mažiau nei produkto medžiaga yra svarbu ar gamintojas gerbia aplinką ir savo darbuotojus, ar rūpinasi tvarumu ir ieško ekologiškesnių sprendimų, t. y. siekia kaip įmanoma labiau mažinti taršą, taupyti energiją ir vandenį, užtikrina saugias sąlygas darbuotojams ir moka jiems sąžiningą atlyginimą, galbūt netgi įgyvendina aplinkosaugos iniciatyvas. Tai reikšminga ne tik gamybos, bet ir platinimo etape.

Tad labai svarbu pasidomėti, iš ko įsigyjate plaukų aksesuarus. Ne pro šalį atsižvelgti ir į tokį niuansą kaip pakuotės – atsakingi gamintojai stengiasi rinktis kuo tvaresnius pakavimo variantus.

Šaunus pasirinkimas gali būti pirkti iš vietinių ar mažųjų gamintojų. Dėl nedidelių gamybos mastų jie paprastai dirba taupiai ir stengiasi sukurti kaip įmanoma mažiau atliekų ir taršos, be to, yra atviri naujovėms ir tvariems sprendimams. Perkant iš vietinių gamintojų, gali būti sumažinamas anglies dioksido pėdsakas.

Pirkite ir naudokite apgalvotai


Posakis, kad daugiau yra mažiau, tvarumo kontekste yra kaip niekada taiklus. Todėl gerai įsivertinkite ar jums išties reikia dar vieno plaukų aksesuaro – galbūt galite panaudoti jau turimus, o naujasis tik rinks dulkes. Gal galite apsimainyti plaukų segtukais ir smeigtukais su draugėmis, kolegėmis ar giminaitėmis?

Jei plaukų aksesuarui kažkas nutiko arba jis tiesiog nusibodo, neskubėkite išmesti. Gali būti, kad jį pavyks sutaisyti arba panaudoti pagal kitą paskirtį. Nusibodusius, nepritaikomus aksesuarus galima atnaujinti, pavyzdžiui, priklijuoti prie jų naują elementą, o galiausiai juos galima atiduoti ar padovanoti. Beje, skirtumų tarp įvairių plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų tipų išmanymas gali suteikti naujų žinių ir įkvėpti panaudoti senus ir atsibodusius segtukus naujais būdais.13 peržiūrų0 komentarų

Kommentare


bottom of page