top of page

Kokie skirtumai tarp įvairių plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų tipų

Plaukų segtukai ir smeigtukai – populiarūs ir daugelio mėgstami aksesuarai. Jie labai dažnai naudojami tiek namuose, tiek salone, yra tinkami ir šukuosenai formuoti bei sutvirtinti, ir jai papuošti. Šaunu tai, kad segtukais ir smeigtukais galima puošti ne tik progines šukuosenas, bet ir sėkmingai įkomponuoti juos į kasdienį stilių.

Šie plaukų aksesuarai pasižymi ilga jų raidos istorija – per ilgus šimtmečius kito jų išvaizda, medžiagos, iš kurių gaminami segtukai ir smeigtukai, netgi paskirtis. Jie buvo naudojami ir vyrų, ir moterų, buvo tapę statuso ženklų ir netgi kvepalų ar nuodų talpykla. Na, o patys pirmieji plaukų smeigtukai buvo sėkmingai naudojami dar priešistoriniais laikais.

Tad tikrai nenuostabu, kad šiandien plaukų segtukai ir smeigtukai pasižymi tokia plačia įvairove, nuo kurios tiesios sukasi galva. Tokioje įvairovėje nesunku ir pasimesti. Na, o tada veikiausiai pasirinksite netinkamai ir plaukų segtukai ir smeigtukai, užuot jus džiuginę, atneš nemalonią patirtį. Todėl apžvelkime, kokių tipų būna šie plaukų aksesuarai, kuo jie skiriasi tarpusavyje ir kaip išsirinkti patį tinkamiausią variantą.

Plati plaukų segtukų ir smeigtukų įvairovė: kaip joje nepasiklysti?


Plaukų segtukai ir smeigtukai tarpusavyje skiriasi pačiais įvairiausiais aspektais – savo dydžiu, spalva, paskirtimi, medžiagomis, iš kurių yra pagaminti ir dizainu. Tad pasižiūrėkime, kokie yra pagrindiniai niuansai, pagal kuriuos plaukų segtukus ir smeigtukus būtų galima suskirstyti į atskiras kategorijas.

Skirtingos plaukų segtukų ir smeigtukų medžiagos

Jau nuo senovės plaukų segtukai ir smeigtukai buvo gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų. Kilmingieji galėjo puikuotis iš tauriųjų metalų ar dramblio kaulo pagamintais plaukų aksesuarais, puoštais brangakmeniais, o kukliau gyvenantys tenkinosi mediniais ar kitais paprastesniais segtukais. Vėliau, išpopuliarėjus masinei gamybai, paplito plaukų segtukai ir smeigtukai iš paprastų metalų ar plastiko, jie tapo lengviau prieinami ir dar labiau mėgstami.

Na, o šiandien galima išskirti keletą pagrindinių medžiagų, iš kurių gaminami plaukų segtukai ir smeigtukai. Tai metalas, plastikas ir medis. Kiekviena medžiaga turi įtakos galutiniam aksesuaro vaizdui ir jo paskirčiai, o juos renkantis derėtų atsižvelgti į plaukų tipą ir būklę, taip pat į galvos odos situaciją, poreikius ir šukuosenos lūkesčius.

Tarkime, metaliniai segtukai yra tvirti, jie gali patikimai sutvirtinti ir išlaikyti šukuoseną. Tad juos vertėtų rinktis tais atvejais, kai būtinas išties patikimas prilaikymas. Be to, metaliniai segtukai paprastai būna tinkamesni storiems, ilgiems, besipučiantiems plaukams, kurie ne taip baiminasi žalos ir kuriuos būna sunkiau suvaldyti – metaliniai segtukai juos gali idealiai pažaboti.

Plonesniems, silpnesniems plaukams metaliniai segtukai gali būti ne toks šaunus pasirinkimas, nes gali juos žaloti. Analogiškai reaguoja besiveliantys ar labai garbanoti plaukai – metaliniai segtukai gali į juos įsivelti, juos bus sunku išimti nepešant plaukų. Atsargiau metalinius segtukus rinkitės ir tada, jei galvos oda yra pažeista arba jautri – jie gali alergizuoti.

O štai iš plastiko gaminami segtukai yra lengvi ir jūsų plaukams bus švelnesni, padės išvengti jų žalojimo ir lūžinėjimo, puikiai tiks ploniems ir silpniems plaukams. Tačiau tokie lengvesni, smulkesni ir švelnesni segtukai prilaikys kiek prasčiau. Todėl jie gali būti netinkamas pasirinkimas, kai būtinas tvirtas prilaikymas, arba tuo atveju, jeigu jūsų plaukai yra stori, tvirti ir sunkiai suvaldomi.

Iš medžio pagaminti segtukai ir smeigtukai pasižymi šilta, jaukia, natūralia išvaizda ir pakankamai tvirtu prilaikymu, todėl gali būti tinkami skirtingų tipų, ilgių ir būklės plaukams. Tiesa, šie segtukai prilaiko paprastai visgi ne taip tvirtai kaip metaliniai. Tačiau jie yra nuostabus variantas besielektrinantiems plaukams ar jautriai galvos odai.

Pagal paskirtį – skirtingi segtukai ir smeigtukai


Plaukų segtukai ir kuodų smeigtukai tarpusavyje skiriasi ir pagal savo paskirtį. Galima išskirti dvi pagrindines šių plaukų aksesuarų paskirtis: tai šukuosenos formavimas ir sutvirtinimas ir jos papuošimas, dekoravimas. Tad pagal tai ir reikėtų rinktis atitinkamus plaukų segtukus ir smeigtukus – funkcionalius arba dekoratyvius. Specialioms progoms, kaip pavyzdžiui vestuvėms, gali reikėti tiek funkcionalumo, tiek dekoratyvių savybių.

Šukuosenai sutvirtinti – kuklumas ir patikimumas

Šukuosenai sutvirtinti skirti segtukai ir smeigtukai yra paprasti ir kuklūs. Jų tikslas – būti nepastebimiems ir tvirtai laikyti šukuoseną. Todėl šiuos segtukus reikėtų rinktis kuo paprastesnius, kuo tvirtesnius ir kuo labiau artimus plaukų spalvai. Be to, šukuosenai sutvirtinti skirtus segtukus verta rinktis neslystančius – jie būna padengti specialiu neslystančiu sluoksniu arba galuose turi mažutes gumines detales. Taip pat šiuos segtukus bus lengviau išlaikyti nepamestus.

Dekoratyvių aksesuarų spindesys ir grožis

Dekoratyvūs plaukų segtukai ir smeigtukai yra visiška šukuosenos sutvirtinimo aksesuarų priešingybė. Dekoratyvių segtukų paskirtis – papuošti šukuoseną, tapti plaukų ar viso įvaizdžio akcentu. Todėl jie gali būti ryškūs, ekstravagantiški, spindintys – kokie tik jums patinka. Esminė šių segtukų savybė – jų išvaizda ir grožis. Žinoma, jei dekoratyvūs segtukai ir smeigtukai dar ir pasižymi tvirtu ir patikimu prilaikymu, tai yra neabejotinas jų pliusas. Tokie šukuosenos papuošimai yra išties verti atsidurti jūsų papuošalų dėžutėje progoms kaip gimtadieniai ar šventės.
Plaukų aksesuarus derinkite prie progos


Savaime suprantama, rinktis plaukų aksesuarus svarbu atsižvelgiant į konkrečią progą. Vestuvėms, įvairioms šventėms, iškilmingoms progoms galima pasitelkti pačius įvairiausius dekoratyvius plaukų segtukus ir smeigtukus, nevengti eksperimentų ir drąsių sprendimų, tuo pačiu siekiant išlaikyti elegantišką ir rafinuotą stilių. Plaukų segtukai ir smeigtukai gali tapti fantastišku proginės šukuosenos akcentu, nuo kurio visi negalės atitraukti akių.

Žinoma, derėtų neužmiršti, kad vestuvinės ir kitos proginės šukuosenos kartais būna išties įmantrios, tad joms taip pat būtini ir praktiški šukuoseną formuojantys ir ją sutvirtinantys segtukai ir smeigtukai.

Na, o kasdieniai variantai dažniausiai būna kiek paprastesni. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad negalima eksperimentuoti ir rinktis drąsesnių ar ryškesnių sprendimų. Dekoratyvius segtukus taip pat galima sėkmingai įtraukti į kasdienes šukuosenas ir papuošti jais kasdienius derinius. Šiuos plaukų aksesuarus galima derinti prie griežto ar netvarkingo kuodo, įkomponuoti į kasas ar tiesiog paeksperimentuoti išbandant įvairiausius paprastus, bet efektingus plaukų susegimus.

Gamtai draugiški pasirinkimai


Dar viena plaukų segtukų savybė ir kriterijus, į kurį gali būti atsižvelgiama renkantis plaukų segtukus ir smeigtukus, yra jų tvarumas, kuris šiandien daugeliui tampa vis svarbesnis dalykas. Tai gali apimti tokius aspektus kaip medžiagos, iš kurių gaminami segtukai, taip pat jų gamybos niuansai.

Sakykime, galima rinktis plaukų aksesuarus iš tokių biologiškai suyrančių medžiagų kaip medis, taip pat iš perdirbamų plastikų ar metalo. Svarbu atsižvelgti ir į gamybos procesą – ar gamintojas rūpinasi, kad poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis, ar sąžiningai elgiasi su savo darbuotojais, ar renkasi tvarias pakuotes. Na, o galiausiai verta atminti, kad tvarumas yra neatsiejamas nuo vartojimo sąmoningumo, tad labai svarbu rinktis kokybiškus gaminius ir stengtis, kad jie tarnautų kuo ilgiau.

Plaukų segtukų ir smeigtukų naudojimą pailgina ir tinkama jų priežiūra. Todėl pasistenkite reguliariai juos valyti ar nuplauti, laikyti tinkamoje vietoje, jei yra galimybė – pataisyti.

Plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų dydžių spektras


Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad plaukų segtukai ir smeigtukai gali būti pačių įvairiausių dydžių. Tai reikšminga savybė, kurią reikia turėti omenyje renkantis šiuos plaukų aksesuarus. Tarkime, storiems, nepaklusniems plaukams geriau tiks didesni segtukai, o štai ploniems, gležnučiams verčiau rinktis mažesnius. Didesnius segtukus galite pamėginti rinktis ir tuo atveju, jei šį aksesuarą vis pametate, jie tiks ir norint susegti storesnes sruogas.

Žinoma, svarbiausia turėti omenyje konkrečią šukuoseną ir pagal tai parinkti segtukus, todėl labai dažnas atvejis – skirtingo dydžio segtukų ir smeigtukų kombinacija.

Kiti reikšmingi plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų pasirinkimo bei naudojimo aspektai


Egzistuoja dar daug svarbių dalykų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį renkantis ir naudojant plaukų segtukus bei smeigtukus, tad pamėginkime juos toliau trumpai apžvelgti.

Plaukų paruošimas aksesuarams ir šukuosenos formavimo priemonės
Iš tiesų svarbus, bet dažnai užmirštamas ar ignoruojamas niuansas yra plaukų paruošimas. Geriausia būtų plaukų segtukus naudoti tada, kai plaukai yra švarūs ir sausi. Tada jie laikys tvirčiausiai ir nežalos plaukų.

Reikėtų pasirūpinti ir tam tikromis plaukų priežiūros priemonėmis, padėsiančiomis įgyvendinti konkrečią šukuosenos idėją. Tarkime, jei plaukai labai glotnūs, prieš darant proginę šukuoseną geriau nenaudoti jokių juos švelninančių priemonių – net ir nuplaunamo kondicionieriaus. O štai šiurkštiems plaukams arba formuojant griežtą kuodą ar kasą kaip tik gali praversti glotninanti priemonė.

Šukuosenos su plaukų segtukais ir smeigtukais neretai atrodo dailiau, kai plaukai yra puresni, jiems suteikiama daugiau apimties. Tam galima naudoti putas, sausą šampūną ar kitą plaukus nuo šaknų atkeliančią priemonę, netgi atsargiai plaukus pašiaušti. Na, o suformavus šukuoseną ir siekiant, kad ji kuo ilgiau išsilaikytų, vertą naudoti laką ar kitą šukuoseną fiksuojančią ir sutvirtinančią priemonę.

Neužmirškite ir tinkamo plaukų segtukų bei smeigtukų išėmimo: tą darykite švelniai ir atsargiai, jokiu būdu nepeškite, neraukite, netrinkite ir kitaip nežalokite plaukų.

Pradingstantys plaukų segtukai ir smeigtukai – kaip to išvengti?

Plaukų segtukai ir smeigtukai turi vieną labai erzinančią savybę – jie labai mėgsta tiesiog pradingti be žinios. Ši savybe kartais netgi atbaido nuo tokių puikių aksesuarų naudojimo. Laimei, yra veiksmingų būdų kovoti su tokiu segtukų nepaklusnumu.

Visų pirma, svarbu rinktis išties kokybiškus ir būtent jūsų plaukams bei šukuosenai tinkamus plaukų segtukus ir smeigtukus. Tada jie tvirtai laikysis plaukuose, neišslys ir patyliukais nepasimes.

Antra, jei plaukų segtukai ir smeigtukai namuose ar netgi salone nuolatos pasimeta, tai gali byloti apie tvarkos ir organizavimo stoką. Pamėginkite paskirti jiems iš tiesų patogią vietą, pavyzdžiui, specialiai pritaikytas dėžutes, ir stenkitės visada juos padėti atgal – tiesiog formuokite tvarkos įpročius.

Išlaikykite saiką

Nors plaukų segtukai ir smeigtukai yra išties nuostabus aksesuaras, visgi saikas jų atžvilgiu taip pat nepakenks. Todėl nepersistenkite ir atsispirkite pagundai segtukais apkaišyti visą galvą. Tokiu atveju rizikuojate atrodyti neskoningai ar net juokingai. Be to, galite pakenkti plaukams, o galva taps apsunkusi, tad tikrai nesijausite nei jaukiai, nei patogiai.

Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad reikėtų vengti eksperimentų, originalesnių ar drąsesnių sprendimų. Eksperimentuokite ir išbandykite įvairiausius variantus, džiaukitės atradimais, tik nepersistenkite.

28 peržiūros0 komentarų

תגובות


bottom of page