top of page

Kaip naudoti plaukų segtukus ir kuodų smeigtukus ploniems arba storiems plaukams: išsamus gidas

Plaukų segtukai ir smeigtukai yra nuostabūs pagalbininkai kuriant šukuoseną ir namuose, ir salone. Jie sutvirtina plaukus ir gali tapti itin patraukliais šukuosenos ir viso įvaizdžio elementais.

Šie plaukų aksesuarai yra labai paprastai naudojami ir gali padėti įgyvendinti pačias netikėčiausias šukuosenų idėjas. Be to, prisiminkite, kad plaukų segtukai ir smeigtukai gali būti naudojami tvarkant bet kokio tipo ar ilgio plaukus.

Plaukų segtukų ir kuodų smeigtukų naudojimas atsižvelgiant į plaukų tipą


Visgi formuojant šukuosenas ir naudojant plaukų aksesuarus reikia atsižvelgti į vieną reikšmingą niuansą: plaukų segtukus ar smeigtukus naudoti reikėtų atsižvelgiant į konkretų plaukų tipą ir kitus plaukų ypatumus. Jei taip nėra daroma ir plaukų specifika yra ignoruojama, norimos šukuosenos sukurti gali paprasčiausiai nepavykti. Dar blogiau – tai gali pakenkti plaukams, ypač jei priemonė yra netinkamai pasirenkama reguliariai. Plaukai gali būti žalojami, imti lūžinėti, trupėti ar netgi prasčiau augti.

Todėl, norint išvengti šių nemalonumų, labai svarbu pirmiausia įvertinti plaukų tipą ir būklę. Pagal tai rinkitės konkrečius plaukų aksesuarus ir atitinkamai formuokite šukuoseną. Žinoma, bet kuriuo atveju svarbu pasirinkti kokybiškus segtukus ir smeigtukus. Tad toliau aptarkime, kaip skiriasi palukų segtukų pasirinkimas ir naudojimas priklausomai nuo plaukų tipo.

Plaukų segtukų ir smeigtukų pasirinkimas bei naudojimas ploniems plaukams


Ploni plaukai neretai būna labiau pažeidžiami, gležnesni, tad rizika juos sužaloti taip pat yra didesnė. O jei tokie plaukai dar ir sausi, pažeisti ar smarkiai besiveliantys, su jais reikia elgtis dar švelniau ir atsargiau.

Norint užkirsti kelią tolimesnėms plaukų problemoms labai svarbu pasirinkti tinkamus segtukus ir smeigtukus. Ploniems, pažeistiems plaukams šiuos plaukų aksesuarus geriausia rinktis mažesnius, kad šie nespaustų, nežalotų plaukų ar atvirkščiai – iš jų tiesiog neišslystų. Metalinius segtukus rinktis reikėtų itin atsargiai, mat jie gali pakenkti ploniems plaukams. Geresnis pasirinkimas būtų švelnesni mediniai ar plastikiniai segtukai ir smeigtukai, o jei negalite apsieiti be metalinių, naudokite tokius, kurie yra kuo mažesni ir lengvesni.

Kadangi segtukai ir smeigtukai iš plonų plaukų gali ir išslysti, kai kuriais atvejais naudinga būtų rinktis šiek tiek prilaikančius segtukus – padengtus neslystančia medžiaga ar su specialiomis guminėmis detalėmis galuose. Neslidūs smeigtukai yra kur kas retesni ir tai yra vienas iš skirtumų kuo pasižymi ši detalė.

Tolesnis svarbus žingsnis yra plaukų paruošimas ir tinkamų priemonių parinkimas priklausomai nuo jūsų norimos šukuosenos. Jei trokštate papurusių, neprigludusių plaukų šukuosenos, pasirūpinkite plaukų atkėlimu nuo šaknų – naudokite tam putas, sausą šampūną ar kitą apimties suteikiančią priemonę. Galite pamėginti ir atsargiai plaukus šiek tiek pašiaušti, tik stenkitės jų nežaloti. Tokiu būdu sukursite savotišką bazę, į kurią plaukų segtukai galės atsiremti ir todėl patikimiau laikytis.

Jei planuojate kurti tvarkingą kuodą, pasirūpinkite plaukus glotninančiomis priemonėmis. Na, o toliau jau laukia ir pats norimos šukuosenos kūrimas.

Plaukų segtukų ir smeigtukų pasirinkimas bei naudojimas storiems plaukams


Stori plaukai, ypač jei jie dar ir ilgi, dažnai būna nepaklusnūs, jų masė didelė, tad segtukai ir smeigtukai turėtų padėti tokius plaukus pažaboti. Tam geriausiai pasitarnaus dideli segtukai ir smeigtukai arba didelių ir mažesnių segtukų kombinacija. Taip pat galite rinktis platesnius, daugiau užgriebiančius segtukus – jie sėkmingiau išlaiko plaukų svorį.

Storiems plaukams gali būti tinkami metaliniai ir mediniai segtukai. Plastikinius segtukus verčiau rinktis didesnius, masyvesnius, patikimiau prilaikančius. Vienas iš tinkamų variantų galėtų būti ir neslystantys segtukai.

Toliau seka plaukų paruošimas ir priemonių parinkimas. Svarbu plaukus kruopščiai iššukuoti ir naudoti juos sušvelninančią paliekamą priemonę – taip plaukai bus paklusnesni. Storiems plaukams apimties paprastai netrūksta, bet jei visgi jos norisi daugiau, taip pat galima naudoti nuo šaknų atkeliančią priemonę. Galiausiai belieka sukurti pageidaujamą šukuoseną.


14 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page