top of page

Kokios plaukų segtukų ir smeigtukų medžiagos yra geriausios įvairių tipų plaukams

Plaukų segtukai ir smeigtukai – šaunus plaukų aksesuaras, niekados neprarandantis savo populiarumo. Jie gali būti ne tik funkcionalūs ir sėkmingai sutvirtinti šukuoseną, bet ir itin dekoratyvūs. Tokie segtukai ir smeigtukai jau tampa reikšminga stiliaus bei įvaizdžio detale.

Šiandien plaukų segtukų ir smeigtukų pasirinkimas yra be galo platus. Tad nenuostabu, kad tokiame plačiame pasirinkime galima lengvai pasimesti ir pasirinkti lūkesčių neatitinkantį variantą. O netinkamas plaukų segtukų ir smeigtukų naudojimas gali padaryti žalos plaukams ar pakenkti galvos odai. Tada plaukai gali tapti pažeisti, imti lūžinėti, prasčiau augti, netinkami segtukai gali alergizuoti galvos odą ar ją žaloti.

Todėl labai svarbu, kad šie aksesuarai būtų pagaminti kruopščiai ir iš kokybiškų medžiagų. Tačiau net ir to gali nepakakti, mat yra dar vienas dalykas, į kurį derėtų atsižvelgti renkantis plaukų segtukus ir smeigtukus. Tai - jūsų plaukų tipas. Apžvelkime, iš kokių medžiagų gali būti pagaminti plaukų segtukai ir smeigtukai ir kaip įmanoma kuo geriau pasirinkti būtent jums geriausiai tinkamus plaukų aksesuarus.

Medžiagų plaukų segtukams įvairovė


Plaukų segtukai ir smeigtukai gali būti pagaminti iš pačių įvairiausių medžiagų: paprastų ar tauriųjų metalų, dramblio kaulo, medžio, bambuko, plastiko, vėžlio kiauto ir panašiai. Medžiaga, iš kurios gaminami segtukai, turi didžiulę įtaką galutiniam jų įvaizdžiui, puošnumui ir net panaudojimo galimybėms.

Bet medžiagos svarba tuo neapsiriboja. Renkantis aksesuarą, svarbu atsižvelgti ir į savo plaukų tipą bei ypatumus – nuo to taip pat gali priklausyti medžiagos, iš kurių pagaminti plaukų aksesuarai, pasirinkimas.
Todėl atkreipkite dėmesį į tokius niuansus kaip plaukų storis, jų porėtumas, tiesumas ar garbanojimasis, polinkis veltis, bendra plaukų būklė ir sveikata, atsižvelkite į galvos odos situaciją. Žinoma, neužmirškite ir to, kokios šukuosenos pageidaujate ir kokią funkciją atliks segtukai ar smeigtukai. O kad pasirinkimas taptų lengvesnis, toliau aptarsime dažniausiai pasitaikančias medžiagas, iš kurių gaminami šie plaukų aksesuarai.

Metaliniai plaukų segtukai ir smeigtukai


Metaliniai plaukų segtukai yra patvarūs ir išties tvirtai prilaiko šukuoseną. Dėl šios priežasties jie yra itin tinkami ilgesniems, storesniems, papūstiems plaukams – tais atvejais, kai plaukų masė yra didelė ir plaukus svarbu suvaldyti.

Tačiau jei plaukai yra ploni, silpni, gležni, metalinius segtukus rinkitės atsargiai, mat šie plaukų aksesuarai, ypač masyvesni, gali jiems pakenkti. Metaliniai segtukai gali pakenkti ir garbanotiems plaukų tipams, vengti šios medžiagos vertėtų ir smarkiai besiveliantiems plaukams, bei turint jautrią arba pažeistą galvos odą.

Plastikiniai plaukų segtukai ir smeigtukai


Iš plastiko pagaminti plaukų segtukai yra lengvučiai ir išties švelnūs visų tipų plaukams, smarkiai sumažina jų sužalojimo ir lūžinėjimo riziką. Tiesa, šie segtukai, ypač mažesni ir smulkesni, tvirtu prilaikymu paprastai nepasižymi, todėl jie geriausiai tinkami vidutinio storio arba ploniems, pažeistiems plaukams.

Mediniai plaukų segtukai ir smeigtukai


Iš įvairios medienos pagaminti segtukai yra pakankamai švelnūs plaukams ir galvos odai. Be to, jie atrodo jaukiai ir natūraliai, yra draugiškesni aplinkai. Šie segtukai ir smeigtukai paprastai šukuoseną prilaiko tvirčiau nei plastikiniai, bet visgi ne taip tvirtai kaip metaliniai. Bet iš esmės jie gali būti šaunus variantas paties įvairiausio storio ir skirtingų tipų plaukams.

Mediniai segtukai ir smeigtukai ypač tiks elektrintis linkusiems plaukams. Na, o dėl savo švelnumo ir natūralumo jie itin palankūs ploniems, besiveliantiems, sausiems, garbanotiems plaukams, be to nedirgina jautrios galvos odos.

Apibendrinus, ploniems ar pažeistiems plaukams rekomenduojami lengvi segtukai – iš plastiko arba tam tikrais atvejais medžio. Svarbu žinoti ir skirtumus tarp segtukų ir smeigtukų, kadangi pastarieji gali labiau tikti ploniems plaukams nei tvirtiems. Tuo tarpu tvirtiems plaukams, masyvioms šukuosenoms prilaikyti rekomenduojami metaliniai segtukai ir smeigtukai, o jeigu turite tam tikrų alergijų arba jūsų plaukai yra itin linkę elektrintis, geriausia rinktis tvirtesnius medinius aksesuarus.
17 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page